Rusko sa bráni a pritvrdzuje voči činnosti zahraničných mimovládok!

Rusko sa bráni a pritvrdzuje voči činnosti zahraničných mimovládok!

RuskoPritvrdzujeVociNGORuským parlamentom prešiel zákon, ktorý umožňuje ruskej prokuratúre vyhlásiť mimovládne organizácie (NGO) financované zo zahraničia za nežiadúce, ukončiť ich činnosť a v prípade narušovania ústavného poriadku aj pokutovať a stíhať ich členov a vedenie! Ide o všetky mimovládne organizácie, no najmä tie, ktoré v Rusku za zahraničné peniaze presadzujú záujmy svojich pánov z USA a Západu! Viaceré z nich sa snažia o destabilizáciu ruskej spoločnosti a rozoštvávanie ruského národa!

V Rusku už od roku 2012 platí zákon o “cudzích agentoch”, ktorý nariaďuje mimovládnym organizáciám financovaným zo zahraničia a vyvýjajúcim nejakú politickú činnosť v Rusku povinnosť zaregistrovať sa ako cudzí agent a každého pol roka poskytovať podrobné informácie o svojej činnosti, pričom na svoj osobitný štatút by mali upozorňovať pri akomkoľvek verejnom vyhlásení. Ak by si tieto organizácie nesplnili túto povinnosť, môžu byť pokutované, či stíhané. Takto majú ruské úrady zmapované všetky organizácie financované zo zahraničia, ktoré sa snažia ovplyvňovať ruskú verejnú mienku a nepracujú pre záujmy ruskej spoločnosti.

Nový zákon, ktorý pred pár dňami schválil ruský parlament a musí ho ešte podpísať prezident Putin vlastne doposiaľ túto platnú legislatívu dopĺňa a dáva ruskej generálnej prokuratúre právomoci zakročiť voči organizáciám predstavujúcim hrozbu pre ústavný poriadok, obranu alebo bezpečnosť Ruskej federácie. Prokuratúra môže ukončiť ich činnosť, zatvoriť ich prevádzky, zakázať im šírenie informácií prostredníctvom médií a internetu a v prípade nerešpektovania tohto rozhodnutia, či pokračovania narušovania poriadku môže nariadiť aj pokutovanie, či trestné stíhanie jej členov a vedenia, ktorí tak môžu ísť za tieto aktivity aj do väzenia. O zaradení mimovládok na zoznam nežiadúcich organizácií bude rozhodovať ruské ministerstvo spravodlivosti, no právomoci v tejto oblasti bude mať aj ministerstvo zahraničných vecí a tajná služba FSB.

Ide o logický krok ruských politikov a úradov v rámci silnejúcich snáh USA, Západu a nimi riadených mimovládnych organizácií o destabilizáciu situácie a zmenu režimu v Rusku! Niečo na spôsob Majdanu, či Arabskej jari. Práve o také niečo sa snažia USA už dlhú dobu. A pomáhajú im v tom práve tieto organizácie (NGO), ktorých je nielen v Rusku, ale aj po celom svete už rozšírených nespočetné množstvo. Mená mnohých z nich znejú “vznešene” a budia v ľuďoch pocit, že ich hlavným cieľom je americká pomoc a boj za slobodu a demokraciu. Realita je však úplne ale úplne iná. Ich hlavným cieľom je ovplyvňovať dianie v daných krajinách tak, aby to vyhovovalo USA a Západu. Ak to však nejde uplácaním, či jemným nátlakom začnú zosnovávať, rozdúchavať a realizovať prevraty a revolúcie s cieľom odstránenia “nežiadúcich” režimov a dosadenia bábkových proamerických vlád, ktoré nebudú odporovať euroamerickej hegemónii a budú prisluhovať USA a poslúchať príkazy Washingtonu! K najvýznamnejším takýmto podvratným organizáciám môžeme zaradiť mimovládku NED (National Endowment for Democracy), Sorosovu OSF (Open Society Foundation), či vládnu USAID (U.S. Agency pro International Development)! Samozrejme, že ani zďaleka nejde o všetky NGOs, no tieto majú na udalosti vo svete asi najväčší vplyv.

Tieto mimovládne a “neziskové” organizácie sú financované priamo z Washingtonu! NED to má dokonca uvedené aj na svojej webovej stránke, kde doslova píše: “NED je súkromná, nezisková, dotačná organizácia, ktorá prijíma ročné finančné prostriedky od Kongresu Spojených štátov a prostredníctvom Ministerstva zahraničných vecí USA. Aj keď ohľadom financovania je NED závislá na pokračujúcej podpore Bieleho domu a Kongresu, má NED nezávislé predstavenstvo, ktoré riadi, ako tieto prostriedky organizácia vynakladá”. To, čo značí pojem “nezávislé” predstavenstvo je asi každému jasné! Viac info o NEDe nájdete aj na oficiálnych stránkach tejto mimovládky
http://www.ned.org/about/faqs

Ďalšou mimovládnou organizáciou, ktorá stojí za nepokojmi v mnohých krajinách sveta je Sorosova OSF. Tá je financovaná hlavne miliardárom a finančníkom Georgeom Sorosom. Mimovládka má veľkú mediálnu moc, pretože kontroluje viac ako 500 denníkov a iných periodík v 150 krajinách sveta! OSF má sídlo aj na Slovensku s názvom Open society fundation Slovakia. V jej Rade starších sedia ľudia, ktorých určite dobre poznáte: Rudolf Chmel, Martin Bútora, Lászlo Szigeti, Pavol Demeš, Štefan Markuš, Lev Bukovský, Mária Zelenáková, Katarína Vajdová a Eugen Jurzyca.

Treťou najvýznamnejšou organizáciou je celosvetovo známa organizácia USAID, ktorá sa navonok tvári ako agentúra pre medzinárodný rozvoj! Jej oficiálnym cieľom je pomáhať daným krajinám a usilovať sa o “podanie pomocnej ruky ľuďom v zámorí, bojujúcim za lepší život, za účelom zotavenia sa z katastrof, či tým, ktorí sa snažia žiť v slobodnej a demokratickej krajine”. Skutočný cieľ organizácie je však úplne iný! USAID a jej pobočky sa starajú o usmerňovanie politiky a verejnej mienky v jednotlivých krajinách sveta a to tak, že organizácia financuje miestne mimovládky, médiá alebo politikov! A všetko to robí kvôli dosahovaniu cieľov USA a v prospech USA! USAID financuje Kongres Spojených štátov, ale aj rôzne nadnárodné korporácie a iné spoločnosti. USAID pôsobí aj u nás na Slovensku a priamo či
nepriamo riadi smerovanie slovenskej politiky.

Rovnaké aktivity vykonávala USAID aj v Rusku. Aj preto bola v roku 2012 ruská vláda po 20.rokoch donútená túto organizáciu vyhostiť z vlasti. Organizácia sa podľa ruskej vlády snažila zasahovať do vnútorných záležitostí Ruskej federácie a za ten čas minula v Rusku na ovplyvňovanie verejnej mienky v prospech amerických záujmov 2,7 miliardy USD! Aj kvôli aktivitám týchto a im podobných organizácií bol v Rusku v roku 2012 prijatý a prezidentom podpísaný vyššie spomínaný zákon o cudzích agentoch. Ruský politici a celkovo ruský národ totižto nie je blbý a nedá sa opantať západnými “hodnotami” a vidinou západnej pseudodemokracie. Rusko svojou demokraciou v súčasnosti už predčilo USA a iné západné krajiny, ktoré sa len hrajú na demokraciu a postupne sa začínajú uchyľovať k zavádzaniu totalitných praktík sledovania a absolútnej kontroly svojho obyvateľstva a obmedzovania základných práv ľudí!

Táto obranná politika RF je veľmi správna a zaviedli ju už aj ďalšie krajiny sveta ako Bielorusko, Kazachstan, či Kirgizsko. Niečo podobné je zavedené aj v USA, len sa o tom moc neohovorí. Keby sme mali normálnych národne zmýšľajúcich politikov, bol by podobný zákon prijatý aj u nás na Slovensku. Pretože práve organizácie ako USAID, OSF a NED spolu s americkou ambasádou + spolky NATO a EÚ držia SR v zovretí, diktujú nám politické smerovanie a ďalšie kroky, ktoré musíme urobiť, aby sme vyhovovali tým “správnym” americkým a európskym záujmom!Najhoršie na tom je, že táto situácia vyhovuje okrem amerických a západných “elít”, ktorí si tak realizujú svoje imperialistické a otrocké plány, aj našim politikom, médiám a mimovládkam, ktorí si týmto spôsobom zarábajú veľké peniaze! Slovensko teda nebude mať nezávislú domácu ani zahraničnú politiku dovtedy, pokiaľ sa nevymaní spod otroctva vyššie spomínaných organizácií a spolkov a nevyhostí ich zo svojho územia! Alebo nezačne ich činnosť aspoň kontrolovať! Všetko ale záleží najmä od nás ľudí! Hlavne od toho, ako silno dokážeme zatlačiť na našich politikov a ako rýchlo dokážeme uskutočniť určité dôležité zmeny v našej spoločnosti!

Komentáre

komentárov